Projektid

Projekti “Terve ja liikuv Jõgevamaalane!” tegevused

Jõgevamaa Spordiliit Kalju viib ellu projekti “Terve ja liikuv Jõgevamaalane!” tegevusi Leader meetme toetusega.

Projekti eesmärgiks on erinevas vanuses elanike liikumisharrastust võimaldavate tegevuste suurendamine ja koostöö arendamine. Projekti tegevustega aidatakse kaasa elanikkonna liikumisaktiivsuse tõstmisele, et tagada tervelt elatud eluea pikenemine ning hoida ja tugevdada nii füüsilist kui ka vaimset tervist.

Projekti käigus viiakse ellu infopäevi, näidistreeninguid, koolitusi tervisliku toitumise teemal, lastele laagreid ja korraldatakse ühiseid õppereise.

Esimene näidistreening toimus 12. märtsil 2020 Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis juhendajaga Sirje Kiis. Juhendaja jagas infot Bodyart treeningu stiili kohta ja prooviti läbi ka enamlevinud harjutused.

Järgmised näidistreeningud toimusid septembris ja oktoobris 2020, juhendajateks Jõu ja Tervise Seltsi juhendaja Ailer Mõtsar ja MTÜ Tantsustuudio Cestants treenerid Kristel Saar ning Levo Kirn.

Suvel 20-24. juuli 2020 toimus Jõgevamaa laste laager Palu Puhkekeskuses.

Lastel olid päevad täis aktiivseid kehalisi tegevusi, kohtumisi Eesti tippsportlastega, töötubasid Päästeameti, Maanteeameti, Töötukassa esindajatega, robootikateemalisi ringe ja väljasõite loodusesse.

Taas toimus sportlik ja huvitav Jõgevamaa laste suvelaager Palu Puhkekeskuses 19-23. juuli 2021.

Lastel olid päevad täis aktiivseid kehalisi tegevusi, töötubasid Päästeameti, Politseiga, ühiseid tervislike toitude tegemise tunde, kohtumisi tippsportlastega, robootikateemalisi ringe ja väljasõite loodusesse.

Septembris 2021 oli taas võimalik huvilistel osa võtta näidistreeningutest ja toitumisalasest vebinarist “Sära ja energia toidust?!” Kõik võeti väga positiivselt vastu ja anti tagasisidet, et ka tulevikus võiks sarnaseid näidistrenne korraldada, kus tutvustatakse erinevaid treeningstiile.

Leader toetusega projekt “Tervisespordisündmuste korraldamine Jõgevamaal”

Viimaseks võistlussarjaks Leader projekti “Tervisesündmuste korraldamine Jõgevamaal” raames oli Jõgevamaa Talimängude 2020 korraldamine ja läbiviimine. Kevadel 2020 kogu elutegevust halvanud Covid-19 viirus ei jätnud ka seda võistlussarja puutumata. Võistluste kuupäevi tuli korduvalt ümber tõsta ja võistlustel järgida Terviseameti ohutusnõudeid. Jõgevamaa Talimängud 2020 said pidulikult lõpetatud 19. veebruaril 2021 Jõgeva uisuväljakul, tasavägises võistluses tuli võitjaks kaks omavalitsust – Jõgeva ja Põltsamaa vald võrdsete arvu punktidega. Protokollid www. jslkalju.ee

Leader toetusega elluviidud projekti “Tervisespordisündmuste korraldamine Jõgevamaal” raames toimusid Põltsamaa Jõe 38. Talimängud. Tulemused ja pildid http://noortekas.suure-jaani.ee/sport/poltsamaa-joe-xxxviii-talimangud/

Suvel 2019, 23. juunil toimus Kalevipoja 14. rulluisusõit Põltsamaa Kardirajal: