Jõgevamaa lahtised köieveo meistrivõistlused 2023

  • Toimumise aeg: 22.06.2023 21:00
  • Toimumise koht: Paduvere
  • Spordiala:

Ürituse detailinfo

EESMÄRK.

Populariseerida köievedu Jõgevamaal. Selgitada parimad köieveo võistkonnad.

AEG JA KOHT.

Võistlused toimuvad  22.06.2023. a. Paduveres, kell 21.00.

OSAVÕTJAD.

Osalema on oodatud kõik, kelle tervislik seisund seda lubab ning kes soovivad ennast köieveos proovile panna.

Võistkonnas 5+1 ja kapten.

VÕISTLUSSÜSTEEM.

Võistlussüsteem selgub peale eelregistreerimist, registreerimine kohapeal!

AUTASUSTAMINE.

Kolme parema võistkonna liikmeid autasustatakse medaliga ja võitjat võistkonda karikaga.

Võimalusel autasustatakse parimaid mängijaid eriauhindadega.

ÜLDIST.

Tekkinud  küsimused ja probleemid lahendab peakohtunik ja JSL Kalju esindaja.

Peakohtunik Tarmo Pügi, köieveo võistluste aluseks – köieveo meelespea.

Võistlustulemused ja pildid on avalikud!

MTÜ Paduvere Talumuuseumi Selts

Jõgevamaa Spordiliit Kalju

KÖIEVEO MEELESPEA

Võistkonna suurus.  Võistkonna suuruseks on kuus sportlast (5+1) + kapten;  reservi võib kasutada iga tõmbe järel.

Tingimused võistlus toimub muruväljakul, veetakse jämeda köiega;  köit veetakse ilma kinnasteta;  nõutud on siledapõhjalised ilma kontsadeta sportjalatsid ja sportlik riietus;  võistlustel ei ole lubatud kasutada jalgpallisaapaid, orienteerumisjalatseid, naelikuid ja kontsaga jalatseid sh tõstesaapaid.

Läbiviimise kord  võistlusalasse (koridori) kutsutud võistkonnad rivistuvad ja tervitavad;  tähistatud võistlusalas võivad viibida vedav koosseis + kapten;  pinnasesse on keelatud teha jala kohti;  pärast kohtuniku käsklust “köiele”, asuvad võistlejad neile soovitud järjekorras köie juurde;  pärast kohtuniku käsklust  “köis”, võtab võistkond köie kätte kuid ei tõmba;  viimasel võistlejal on keelatud keerata köit ümber keha, käsi- ja õlavarre;  pärast käsklust  “ valmis”, annab kapten märku võistkonna valmisolekust;  kui võistkonnad ei lase kohtunikul köit fikseerida, antakse käsklus ” köis maha” , mille peale   asetavad võistkonnad köie maha, tõmmet alustatakse uuesti;  pärast kohtuniku vilet alustavad võistkonnad  vedu, köit ei tohi lapata;  tõmbe ajal on keelatud istuda maas või toetada käega maad;  pärast tõmbe võitu tähistavat vilet on võistkondadel keelatud köie lahti laskmine;  pärast tõmmet vahetatakse pooled, seisul 1: 1 pool loositakse (valib loosi võitnud võistkond);  kohtumised toimuvad 3-st parem. Kohtumise parem on tõmmetega 2:0 , 2:1 saavutanud võistkond;  kohtumise lõpus tunnustatakse vastasvõistkonda hüüdega – “elagu”.

Osavõtjate kohustused.  Võistlustel peavad osavõtjad käituma korrektselt ja viisakalt, jälgima võistluspaiga (Paduvere Talumuuseumi) sisekorda ning käima heaperemehelikult ümber spordikeskuse vara ja vahenditega. Võistluse ajal on keelatud tarbida alkoholi ja tubakatooteid ning võtta võistlustest osa ilmsete joobetunnustega. Võistlejad peavad täitma Eesti Antidopingu Keskuse kehtestatud reegleid.  Nimetatud reeglite eiramise korral on võistluste korraldajal/kohtunikel õigus võistleja või võistkond võistlustelt diskvalifitseerida.

Paduvere