Käivitus Jõgevamaa liikumissari „Jõgevamaa liigub 2013“

Jõgevamaa Spordiliit Kalju poolt ellukutsutud ja Eesti Kultuuriministeeriumi poolt rahastatud projekt  Jõgevamaa liikumissari „Jõgevamaa liigub 2013“ käivitus 28.aprillil Pisisaares ja Siimustis.
Koostöös Jõgevamaa spordiühendustega (klubid, liidud, SA) toimub Jõgevamaal kokku 70 käimise-, jooksmise-, suusatamise-, uisutamise-, rulluisutamise-, jalgrattasõidu ja kabe üritust.

Jõgevamaa liikumissari „Jõgevamaa liigub 2013“ kalenderplaan asub JSL Kalju kodulehel.
Üritusi korraldavad Jõgevamaa spordiühendused enda poolt koostatud juhendi alusel. JSL Kalju poolt toetatakse üritusi (30-300€ga) vastavalt JSL Kalju juhatuse otsusele.

Igal üritusel on osalejatel võimalik soovi korral saada 2013. aastaks kiipkaart (tasu 10€, mille saab tagasi kiipkaardi tagastamisel 21.-25.oktoorini 2013.a. JSL Kaljusse Suur 3 Jõgeva linn). Teie osavõtt üritustest salvestatakse Teie kiipkaardile.
Jõgevamaa liikumissarja „Jõgevamaa liigub 2013“ peaauhind on 3-päevane tuusik Pühajärve Spa-Puhkekeskusesse.

Read more...

Jõgevamaa sportlased Eestimaa XII talimängudel

Eestimaa XII Talimängud  toimusid  01.- 03. märtsil Võrumaal, kus osalesid 15 maakonda, 60 valda ja 25 linna  kokku 2900 osavõtjaga, samuti välisvõistlejad Soomest ja Lätist. Mängudel võistlesid omavahel  suured maakonnad (üle 40000 elaniku) ja väikesed maakonnad, suured vallad (üle 2000 elaniku) ja väikesed vallad ning suured linnad (üle 10000 elanikku) ja väikesed linnad. Suuremete maakondade üldparemusjärjestusse läks suusatamine ja 9 paremat spordiala ning väiksemate maakondade üldparemusjärjestusse läks suusatamine ja 7 paremat spordiala (jäähoki, vabamaadlus, kreeka-rooma maadlus, juhtide võistlus, naistemaadlus, ujumine, motokross, suusahüpped, laskesuusatamine ja suusaorinteerumine ning paralleelselt läksid arvestusse ka valdade ja linnade spordialad); linnade ja valdade üldvõitja selgitamiseks liideti suusatamine ja 4  parema spordiala (suusatamise, mäesuusatamine, juhtide võistlus,  male, kabe, lauatennise, naiste- ja meeste korvpalli) kohapunktid.Meie maakonnast osalesid Jõgeva vald 6 spordialal, Jõgeva linn 5 spordialal, Tabivere vald 5 spordialal, Palamuse vald 2 spordialal, Põltsamaa vald 2 spordialal ning 1 spordialal  Torma vald ja Mustvee linn. Maakond osales 6 spordialal (jäähoki, vabamaadlus, kreeka-rooma maadlus, juhtide võistlus, naistemaadlus, ujumine) maakonna koondisega ning paralleelselt läksid arvestusse ka valdade ja linnade spordialad. Maakond ei osalenud motokrossis, suusahüpetes, laskesuusatamises ja suusaorinteerumises.

Read more...

Hokimeeskonnale väärtuslikud medalid

Jõgevamaa hokimeeskond võitis Võrus toimunud Eestimaa XII talimängudel nelja tugevama meeskonna finaalturniiril pronksmedali. Viimati oli jäähoki talimängudel kavas olnud 1975. aastal, mil Jõgeva saavutas esikoha, kuid toona oli tegu vaid maasportlaste omavahelise võistlusega. Seekordsetele Eestimaa talimängudel, nagu nimigi ütleb, võisid osaleda aga kõik oma ala tipud. Jäähoki võitiski valitsev Eesti meistermeeskond Tartu Välk-494, kes Tartumaad. Turniiri viimases mängus Rõuge hokiväljakul kohtus Jõgeva meeskond just Tartuga ning pidi tunnistama tippklubi 11:1 paremust.

“Nii kõva saavutust kui Võrust võidetud pronksmedalid ei ole Jõgeva hokil sel sajandil teist ette näidatagi,” ütles turniiri lõppedes meeskonna treener ja eestvedaja Kaido Poom. Tema sõnadega tuleb nõustuda. Tegu oli tippturniiriga, kus Jõgeva jättis endast seljataha mitmeid tehisjää eeliseid nautivaid meeskondi. Täiskasvanute koondis ei ole sellisel üleriigilisel turniiril tegelikult isegi mitte kunagi varem esikolmikusse mahtunud. Küll on võidetud esikohti taluspartakiaadide rajoonide grupis ja maatalimängude turniire, kuid Eestimaa talimängudel on taoline edu esmakordne.

Read more...

Jõgevamaa parimad spordis 2012

Jõgevamaa parimad spordis 2012

spordipidu 2013.jpg - 173.31 Kb

Jõgevamaa parim sportlane 2012   Rene Mandri

Jõgevamaa parim noorsportlane 2012 Aimar Andruse

Jõgevamaa parim treener 2012 Toivo Uusna

Jõgevamaa parim võistkond 2012 SA Põltsmaa Sport Spordikooli U18 võrkpalli võistkond 

Jõgevamaa spordiklalender 2013

Ootame Teie spordivõistlusi 2013 aastal,

mida peate oluliseks maakonna spordikalendris avaldamiseks.

Saatke ka oma soovid korraldada Jõgevamaa karika- ja meistrivõistlusi

07. detsembriks k.a. ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it )

Jõgevamaa Spordiliit Kalju

Jõgevamaa parima sportlase valimine 2012.a.

Jõgevamaa parima sportlase valimine 2012.a.

Välja selgitatakse Jõgevamaa parim:

* sportlane

* noorsportlane (kuni 16.a. k.a.)

* võistkond

* treener

Konkursil osalejad.

Kandidaat võib osaleda konkursil, kui ta vastab järgnevatele nõuetele:

* on registreeritud Jõgevamaa omavalitsuste elanike registrisse

* võistleb Jõgevamaa eest

Kandidaate võivad esitada konkursile spordiklubid ja koolid.

Võistlustulemised kandidaadi kohta tuleb esitada 10. detsembriks

Jõgevamaa Spordillit Kalju´le ( This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it )